Proč investovat

Proč vůbec investovat? Máte stálý příjem a vzato kolem a kolem, nežijete si špatně. Proč byste se tedy měli pouštět do investování? Je to vlastně jednoduchá matematika. Dva příjmy jsou víc než jeden. A kdybyste o ten jeden přišli (minimálně vám ho jednou zredukuje přechod do penze), druhý vám pomůže se ztrátou se vyrovnat.

Navíc – nechat přebytečné peníze ležet doma pod matrací nebo – dnes už stále častěji – na bankovním účtu, znamená nejen jejich znehodnocení inflací, ale také ušlý výnos, který byste mohli realizovat jejich investováním.

Většina lidí pro peníze pracuje a neuvědomuje si, že peníze mohou pracovat právě pro ně. Pokud nechcete doufat a spoléhat se na sociální politiku státu, pak začněte uvažovat, jak naložíte se svými volnými prostředky.

A moje osobní odpověď na otázku, proč vlastně vůbec investovat, zní: kvůli SVOBODĚ. Svobodě jak finanční, tak časové, to znamená, že můžete čas trávit tak, jak SKUTEČNĚ chcete. Pokud chcete pracovat, je to Vaše volba. Pokud chcete plavat v moři nebo chodit po horách, je to Vaše volba. Jde jen o to, CO skutečně chcete a jestli si to můžete DOVOLIT.

Uf, slovo DOVOLIT SI ve mně vzbuzuje negativní emoce. I slovo DOVOLENÁ je odvozeno od slova DOVOLIT SI. Dovolit si dovolenou.

Vyznávám svobodný a naplňující životní styl. Pokud chci trávit dva měsíce v kuse na chalupě, klidně můžu. Stejně, jako můžu přes zimu zakotvit v teplých krajinách nebo bydlet u krásné sjezdovky v Alpách.

A k tomu jsou jednoduše potřeba peníze.

Když se mě někdo zeptá, co vlastně dělám, mám krásnou odpověď:

Učím, jak se stát finančně svobodným člověkem prostřednictvím investování a pravidelných zisků z něj plynoucích. 

Napsat komentář

Vaše finanční nezávislost