aaa

Může být krátkodobý pronájem výhodnější než dlouhodobý?

Při prvním zamyšlení si hodně lidí řekne, že lepší je dlouhodobý pronájem. Je to pravidelný zisk na dlouhou dobu bez větších starostí. Já Vám ukáži i druhý pohled na věc. Ne každému musí vyhovovat, ne každý na něj musí mít čas, ale vždy je něco za něco. Budeme se bavit o možnostech krátkodobého pronájmu nemovitosti nebo i pokoje.

Co to je?
Je to nový trend ubytování, který využívají jak lidé z dané země, tak ze zahraničí. Největším poskytovatelem této služby je Airbnb, která nabízí cestovatelům nové možnosti v individuálním bydlení.

Pro ubytované to vychází levněji a většinou se jedná o zajímavé a kreativní prostory k pronájmu. Pro majitele je to v případě pokojů velmi slušný přivýdělek, v případě celého bytu nebo i rodinných domů jde o velmi slušný zisk v porovnání s dlouhodobým pronájmem (i několikanásobný oproti dlouhodobé ceně).

Pokud zvládáte mít svou nemovitost pěknou a uklizenou, orientujete se dobře v okolí, umíte případně cizí jazyk a dokážete svým zájemcům poradit a doporučit v dané oblasti výlety do okolí, zábavu, atrakce, vyhlášené restaurace, různá zajímavá místa, doporučení ohledně cen nebo je informovat o kulturních akcích, může být krátkodobý pronájem cesta pro Vás.

Na začátku je dobré uvážit jaký komfort služeb cestovatelům nabídnete. Průměrné služby odpovídají průměrným cenám a v průměru je také velká konkurence. Ale i v této variantě se dá zaujmout. Záleží na lokalitě, ve které svůj byznys provozujete, a i v našem působišti (Moravskoslezský kraj) tento trend nachází své místo a začíná být žádanější.

Jak začít s nabídkou? Pokud hodláte využít služby Airbnb, tak máte obrovskou výhodu, neboť je to systém prověřený na celém světě a je vyladěný do nejposlednějších detailů. Funguje ve více než 190 zemích světa, což už je masivní nabídka i poptávka. Prvotním krokem je založení účtu zdarma na Airbnb. Poté si připravte zajímavý popisek k nemovitosti, rozsah Vámi poskytovaných služeb i aktuální informace a doporučení v okolí včetně přehledu kulturních akcí.

Důležité je si také uvědomit, že obal, a tím pádem v našem případě fotografie, prodává. Není marné zaplatit si fotografa, který Vám nemovitost nafotí, udělá několik záběrů z denního i nočního města a bude schopen přiložit záběry z různých akcí. Při stanovení ceny může majitelům pomoci mapa s doporučenými cenami pro daný kraj, která je zveřejněna přímo na webových stránkách Airbnb.

Začít by se však mělo na nižších částkách. Důvěryhodnost získává nabídka především kladným hodnocením. Na úplném začátku ale žádnou zpětnou vazbu majitel nemovitosti nemá. Proto by měl nalákat nižší cenou. Tu by měl samozřejmě časem navýšit. Do uvedené ceny by měl také započítat úklid či jiné příplatky. Cílem služby je vytvořit pro cestovatele přátelské a zajímavé prostředí, které budou doporučovat i svým známým při cestování. Airbnb dokonce radí hostitelům 10 tipů k tomu, aby byli při svém pronájmu úspěšní, tyto tipy najdete ZDE. Služba je dostupná na webu, facebooku nebo i jako aplikace přímo v mobilu, což zvyšuje Vaše šance na úspěch. Tak na jakou dobu svou nemovitost pronajmete?

Pokud budete chtít pomoci s touto variantou pronájmu nebo se na něco zeptat, napište mi.

Více informací o této službě včetně tipů, jak ji uchopit, najdete v připravovaném eBooku Jak investovat do nemovitostí.

Napsat komentář

Vaše finanční nezávislost