Máte strach z investování? Postavte se mu čelem!

„Sílu, odvahu a sebevědomí získáte každou zkušeností, během níž se musíte zastavit a pohledět strachu do tváře. Musíte dělat věci, o nichž si myslíte, že je nemůžete dělat.“  Eleanor Roosevelt

„Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.“  Mahátma Gándhí

Jedním z nejdůležitějších důvodů, proč lidé NEINVESTUJÍ, je STRACH. Strach z neznámého. Strach z toho, že udělám chybu, že prodělám peníze. Pokud si myslíte, že jen VY jste k smrti vyděšení a stojíte s nohama zařezanýma do země, když máte koupit svou první nemovitost nebo zainvestovat peníze do první firmy, prostě ve chvíli, kdy máte najednou INVESTOVAT SVÉ TĚŽCE VYDĚLANÉ PENÍZE, uvědomte si prosím, že NEJSTE SAMI.

„Strach nás může varovat před situacemi ohrožujícími život, ale může i zabíjet – zabíjet sny, příležitosti, náš vlastní osobní růst a nadšení, prostě prožívání života naplno.“ Kim Kiyosaki

Strach je EMOCE. Prosím, uvědomte si, že je třeba se na strach podívat z nadhledu. Pokud Vás například při první investici do nemovitosti přepadne strach typu „Určitě přijdu o všechny peníze!“, zastavte se a použijte rozum. Skutečně přijdete o všechny peníze? Velmi pravděpodobně NE. To jen naše emocionální část na nás zkouší svoje fígle. Jsou to podvědomé reakce, které ale bohužel někdy řídí náš život.

Jakmile se ocitnete v nějaké situaci, jež je pro Vás nová a pociťujete strach, nejdříve si uvědomte, že se nenacházíte v situaci, která ohrožuje Váš život.  Už jen toto ujasnění Vám pomůže se na strach podívat z výšky. A za druhé si vezměte papír a projděte si všechna pro a proti – jaké jsou kladné stránky a jaké záporné? Jak mohu co nejvíce zapracovat na kladech a omezit zápory? Postavte se strachu čelem, nedovolte, aby Vás ovládal.

Udělejte si malé cvičení:

 

Pohodlně se usaďte nebo si lehněte, jak je Vám to příjemné, prostě se uvolněte. Vypněte veškeré rušivé elementy, jako například rádio, televizi, telefon, prostě si zajistěte, aby Vás nic nemohlo vyrušit. Zavřete oči.

 

Nyní si představte sebe za pět let. Jste znalá, zkušená, sebevědomá a hlavně finančně nezávislá osobnost. Uvědomte si své vlastnosti a dovednosti, které jste na cestě jménem finanční svoboda získali a prohloubili.

 

Jací jste? Co umíte? Jak jednáte s lidmi? Jak vystupujete? Jak se prezentujete?

 

Udržte tuto představu co nejdéle ve své mysli. Mazlete se s ní, užívejte si každičký moment pohledu na sebe, hýčkejte si to vědomí, jaký je to krásný pocit.  

 

Nyní, když máte jasnou představu o svých úžasných vlastnostech, o tom, co umíte a co víte, uvědomte si, že to jste Vy. Že ta dokonalá osobnost jste Vy. Můžete si vytvořit afirmaci, slovní spojení pro vaši představu, kterou si budete v duchu, nebo i nahlas, říkat: „Jsem sebevědomá a odvážná osobnost. Vím, že rozhodnutí, jenž činím, dělám na základě důkladné analýzy, a proto mám odvahu toto rozhodnutí udělat. Vzdělávám se a neustále se učím, proto vím, že mé rozhodnutí je správné.“ Přesná forma je na Vás a Vaší fantazii. odvaha

Napsat komentář

Vaše finanční nezávislost